Zobacz również

Dziecko z alergią w domu – o czym pamiętać?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Alergia jest dużym problemem i często dotyka najmłodszych. Gdy w domu jest mały alergik, często świat wywraca się do góry nogami – konieczne jest wprowadzenie odpowiednich zmian w otoczeniu, by zapewnić dziecku właściwy komfort.

 

Przede wszystkim ważne jest zarówno leczenie, jak i także zapobieganie. Alergia nierzadko wywołana jest przez czynniki znajdujące się w pobliżu, w domu, dlatego też w takiej sytuacji trzeba również wprowadzić w nim odpowiednie zmiany. O czym powinno się pamiętać?

 

Testy alergologiczne

Zmiany powinno wprowadzać się zawsze pod okiem lekarza – alergolog dziecięcy powinien w związku z tym zlecić właściwe badania. Warszawa jest jednym z tych miast, gdzie można bez problemu wykonać je także prywatnie. Testy alergologiczne, najczęściej są to testy serologiczne z próbki krwi lub też testy innego rodzaju, na przykład skórne, płatkowe, kontaktowe umożliwiają sprawdzenie, jakich alergenów dotyczy alergia, więc również ułatwiają one wyeliminowanie ich z otoczenia.

 

Właściwa dieta

Jeżeli alergia jest pokarmowa, w takim przypadku konieczne jest dokonanie zmian w diecie dziecka. Najważniejsze będzie wyeliminowanie czynników wywołujących alergię. W tym celu wprowadza się tak zwaną dietę eliminacyjną, ale należy pamiętać o tym, że dieta powinna być prowadzona pod okiem lekarza.

 

Czystość mieszkania

Gdy malucha dotyczy alergia na kurz i roztocza kurzu domowego, bardzo ważne jest również regularne sprzątanie mieszkania. Warto pamiętać o tym, że kurz łapią także meble tapicerowane tkaninami, dywany, zasłony, wykładziny. Należy regularnie czyścić zabawki i maskotki. Warto też zaopatrzyć się w dobrej jakości odkurzacz z filtrem antyalergicznym.

 

Kosmetyki i środki czystości

Pielęgnacja skóry dziecka z alergią, szczególnie atopowym zapaleniem skóry lub innymi zmianami widocznymi na skórze, powinna być delikatna, ale skuteczna. Najlepiej wybierać emolienty oraz innego rodzaju hipoalergiczne środki rekomendowane dla alergików. Alergia nierzadko związana jest też ze stosowaniem określonych środków czystości, dlatego też najlepiej zdecydować się na te hipoalergiczne i naturalne.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy