Zobacz również

Jak wybrać odpowiedni biokominek do domu?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Biokominek to pomysłowe urządzenie, które jest w stanie zastąpić tradycyjny kominek tam, gdzie nie ma możliwości jego montażu. Biokominki działają na biopaliwo, najczęściej bioetanol, mają kompaktowe wymiary i nie wymagają podłączenia do przewodu kominowego. To powoduje, że biokominki są tak wygodne w użytkowaniu. Jaki model jednak wybrać do swojego domu?

W sprzedaży znaleźć można różne modele biokominków – stojące, wiszące, do wbudowania w ścianę. Różnią się również swoimi wymiarami, rozmieszczeniem i liczbą palników, pojemnością palnika czy wykończeniem obudowy. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!

 

Miejsce montażu biokominka

Tutaj wszystko zależy od tego, ile posiadasz wolnej przestrzeni w swoim domu i mieszkaniu. Gdy masz wolną ścianę, możesz zamontować kominki Warszawa – nie ma przy tym potrzeby tworzenia specjalnej konstrukcji lub obudowy, chociaż niektórzy decydują się na takie rozwiązanie, aby uzyskać lepszy efekt przypominający prawdziwy kominek. Niektóre modele kominków ściennych mogą być też montowane narożnie – warto zwrócić uwagę na sposób montażu.

 

Także biokominki mogą być stojące – urządzenie można wtedy umieścić na stole, komodzie lub specjalnie przygotowanym podłożu. Kominki stojące można kupić w kilku wersjach, na przykład w formie misy czy też z ochronnymi szybkami hartowanymi, które osłaniają płomień i zwiększają poziom bezpieczeństwa.

 

Palnik w biokominku

Jego zadaniem jest generowanie płomienia. Mniejsze biokominki posiadają jeden płomień, większe mają kilka płomieni, aby uzyskać równomierny efekt. Warto sprawdzić pojemność palników – zwykle to około 0,2 – 0,4 litra, przy czym palniki jednorazowo napełnia się do około połowy pojemności. Im większa pojemność, tym lepiej, ponieważ wtedy nie trzeba będzie tak często uzupełniać biopaliwa.

 

Materiał obudowy i pojemnika

Najczęściej stosuje się stal nierdzewną na pojemnik oraz stal malowaną proszkowo na obudowę. Wykorzystanie takich materiałów zapewnia odporność na korozję i sprawi, że biokominek jest łatwy do utrzymania w czystości.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy