Mój iPhone wpadł do wody – co zrobić?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin

Wystarczy chwila, aby rozlać na swój telefon kawę. Problemem może być też zalanie podczas plażowania czy nad jeziorem. Gdy twój iPhone miał kontakt z wodą, nie warto zwlekać, ale od razu zacząć działać, aby zapobiec poważniejszym usterkom. Podpowiadamy, co zrobić, gdy iPhone wpadł do wody lub został zalany.

W sezonie letnim do serwisów zajmujących się naprawą sprzętu Apple trafia bardzo dużo smartfonów po zalaniu. Chociaż wielu z nas wydaje się, że urządzenie po kontakcie z wodą jest już skazane na wyrzucenie, to jednak dobry serwis Apple jest w stanie naprawić go tak, że będzie działał jak nowy. Najważniejsze to jednak oddać sprzęt jak najszybciej w ręce specjalisty, który będzie mógł się nim zająć – Warszawa jest jednym z miast, gdzie serwisów jest sporo i można skorzystać z nich od ręki, ale również znajdziesz je w innych miejscowościach na terenie całej Polski.

Czego nie robić?

Zanim jednak trafisz do serwisu, pamiętaj o tym, żeby nie próbować na siłę suszyć swojego telefonu i włączać go co jakiś czas, aby sprowadzić czy działa. Czasami rzeczywiście telefon normalnie się włącza, ale to nie sama woda robi w nim największe spustoszenie, ale korozja oraz zwarcia prądu, które mogą pojawić się wtedy, gdy sprzęt będzie działać. Ponadto usilne suszenie dodatkowo powoduje, że jest on bardziej narażony na korodowanie. Nie powinno się również ładować go zarówno z gniazdka sieci, jak i przez komputer kablem USB.

Niestety, również wrzucenie telefonu do suchego ryżu nie rozwiąże sprawy całkowicie – można spotkać się z takimi poradami w internecie. Chociaż ryż rzeczywiście ma właściwości higroskopijne, to jednak są one zbyt małe, aby wysuszyć wnętrze urządzenia. Niemniej jednak zawsze warto spróbować, gdy nie można od razu oddać sprzętu do naprawy.

Jak najszybciej do serwisu!

Wobec tego wtedy, gdy twój iPhone został zalany, należy jak najszybciej wybrać się do serwisu, gdzie będzie można oddać go specjalistom, którzy będą mogli go rozebrać, profesjonalnie wysuszyć i dodatkowo także usunąć ewentualną korozję lub wymienić skorodowane elementy na nowe.