Zobacz również

Scrapbooking – jak zacząć?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Scrapbookingiem nazywa się sztukę tworzenia i dekorowania rożnego rodzaju rzeczy, na przykład albumów zdjęciowych, kartek czy gadżetów. Ojczyzną scrapbookingu są Stany Zjednoczone, ale dzisiaj metoda ta popularna jest niemalże na całym świecie – również w Polsce. Jak wobec tego zacząć swoją przygodę ze scrapbookingiem?

 

Technika zdobienia polega przede wszystkim na wykorzystaniu takich artykułów jak: kolorowe papiery różnych rodzajów, często także w formie ozdobnych chusteczek bibułkowych, nożyczki, nożyk, taśma klejąca dwustronna, kleje, lakiery, urządzenia do mocowania i innego rodzaju dekoracyjne elementy, na przykład wstążeczki, koronka, ćwieki. W celu uzyskania jeszcze bardziej dekoracyjnego efektu zdobienia stosuje się takie akcesoria jak: szablony, dziurkacze wzorów, pasty modelarskie, kolorowy proszek i podgrzewcze do metody nazywanej embossing, koraliki, brokat, pieczątki dekoracyjne, puchnące pisaki, farbki, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich, ponieważ jest ich znacznie więcej. W sklepach można znaleźć nawet specjalne zestawy dla początkujących. Oczywiście, potrzebna będzie też tak zwana baza, czyli to, co chcesz ozdobić – może być to pusta kartka na życzenia, notes, album na zdjęcia, pudełeczka różnego rodzaju, zegary, więc tutaj także możliwości są nieograniczone.

 

Zasadniczo scrapbooking nie ma żadnych określonych reguł – chodzi po prostu o to, aby przygotowywać ładne dekoracje i przy tym dobrze się bawić. Można w ten sposób nie tylko ozdobić swój dom ciekawymi gadżetami, ale również tworzyć zaproszenia, kartki urodzinowe i na święta, można też przygotowywać własnoręcznie piękne upominki dla bliskich lub nawet zrobić z tego swój pomysł na zarobek.

 

Jeżeli nie masz pomysłu, jak zacząć, w takim przypadku dużo ciekawych inspiracji znajdziesz w internecie, na przykład w formie filmików czy też poradników, które prezentują różne techniki oraz materiały. Pamiętaj, tutaj tak naprawdę wszystko zależy od twojej wyobraźni, dlatego nie musisz się ograniczać. Jeżeli przygotujesz swoją pierwszą kartkę, nie będziesz móc przestać – scrapbooking naprawdę może wciągnąć!

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy