Zobacz również

Trawnik z rolki – jak wybrać darń i jak ją rozłożyć?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Szukasz pomysłu na idealny trawnik w twoim ogrodzie? W takim przypadku wcale nie musisz męczyć się z jego wysiewaniem i pielęgnacją, ponieważ do dyspozycji masz także trawniki w rolce, które wystarczy tylko rozłożyć – piękny kobierzec wokół domu możesz mieć już w jeden dzień!

 

Trawy w rolce są dzisiaj bardzo popularne, ale mają także swoje wady. Przede wszystkim największa w nich to wysoka cena, ponieważ za taką trawę trzeba będzie zapłacić zwykle od 10 do około 20 złotych za metr kwadratowy, dlatego też wykończenie nią całego ogrodu może być sporym wydatkiem.

 

W sprzedaży znajdują się dwa rodzaje trawy z rolki – darń z folii oraz z gruntu. Darń z folii jest zwykle dwukrotnie droższa od tej z gruntu, ale ze względu na procesu uprawy jej system korzeniowy nie jest uszkodzony, ponieważ jest ona łatwiej zbierana z pola, na którym była uprawiana. Z kolei darń z gruntu, chociaż jest tańsza, może mieć uszkodzone korzenie podczas mechanicznego oddzielania jej od podłoża, co powoduje, że taka trawa z rolki jest bardziej narażona na żółknięcie i może w konsekwencji się nie przyjąć.

 

Gdy wybierasz firmę, która ma dostarczyć ci trawę z rolki, zwróć uwagę na to, aby trawa była czysta, nie posiadała żadnych chwastów lub ubytków. Powinna być równa i jednolita, a rolka nie powinna się rozpadać, co może świadczyć o jej nadmiernym wysuszeniu.

 

Po zakupieniu darni powinno się ją jak najszybciej rozłożyć, ponieważ w przeciwnym przypadku może zacząć gnić lub żółknąć, a jej brzegi zaczną się kruszyć. Aby temu zapobiegać, trawę można wyjąć z folii opakowaniowej i nawilżać.

 

Zanim rozpocznie się rozwijanie trawy z rolki, trzeba dobrze przygotować podłoże. Powinno być równe, pozbawione dużych kamieni czy uszkodzeń, także powinno zostać zwilżone przed rozłożeniem rolki. Gdy chcesz, aby trawa w rolce była gotowa do użytkowania jeszcze tego samego dnia, najlepiej wybrać tą z folii. Należy pamiętać także o tym, aby przez pierwsze dwa tygodnie intensywnie podlewać ją codziennie, co dotyczy głównie trawy z gruntu.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy